Hazır Web Sitesi Nedir?

0
1095

Ne iş yapıyor olursanız olun, eğer bir işletme sahibiyseniz, ya da bir işletmede çalışıyorsanız; büyümesini, gelişmesini, daha fazla müşteriye hitap etmesini istersiniz. Peki ya bugünlerde, dijital dünyanın tam içinde potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşırsınız?

21. Yüzyılda Kartvizit & Broşür Dağıtarak mı ?

Kapı kapı kartvizit veya broşür dağıtarak, derseniz yanılmış olursunuz. Bugüne kadar reel ortamda basılıp dağıtılan kâğıtlar, eleman giderleri vb. maliyetler sizi tahmin ettiğinizden daha fazla masrafa sokmuş olabilir. Bir tanıtım yapıyorsanız, bunu en düşük maliyetlerde yapmaya çalışırsınız ki, maksimum kâr sağlayabilesiniz. Hemen hemen her ürünün kâr marjı bellidir. Eğer broşür üzerinden yüksek fiyatlı daire veya araç , yat, kat satmıyorsanız, hem ağaçlara, hem de cebinize büyük zarar vermiş olabilirsiniz.

Kapı Kapı Pazarlama Yaparak mı ?

Bu yöntem bazı sektörlerde halen işe yarıyor olsa da sektörlerin büyük bir kısmında maalesef miadını doldurmuş bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar; kapıdan giren tanımadığı, güvenmediği kimseler ile kolay kolay alışveriş-ticaret yapmaz, yapamaz. Bırakın alışveriş yapmayı, günümüzde kapıyı açma konusunda bile tereddüt yaşayan insan sayısı azımsanmayacak seviyelerdedir. Siz olsanız açar mısınız? Karşılıklı güvenin oluşması için kısmen bir süre, birkaç alışveriş gerekir. Sonuç olarak hızlı veya anlık olarak bu yöntemi paraya, yani nakite çeviremezsiniz.

Her gittiğiniz firmaya tek tek dert anlatmak, fazla vaktiniz yoksa size ileriki zamanlarda sorun çıkartabilir.

Ya Ne Yapacağız?

Günümüz teknolojisini kullanacağız. Var olan müşterilerimize teknolojik kolaylıklardan faydalanarak ulaşacak ve onlara benzer potansiyel müşterilerimizi internet üzerinden çevrimiçi olarak bulmaya çalışacağız. Bunun internet üzerinden onlarca farklı yöntemi var. Google reklamları, Facebook reklamları, Instagram reklamları, Yotube videoları ve belki de bunlar arasında en önemlisi bir web sitesine sahip olmaktır.

Önceki yıllarda bir web sitesine sahip olmak, birçok kişi veya kuruluş için fazlasıyla maliyetli bir konuydu. Ancak bu durum son yıllarda değişti ve bir web sitesine sahip olmak kolaylaştı ve buna paralel olarak da edinme maliyetleri düştü. Bu konuda uygun maliyetleri ile karşımıza ilk çıkan seçenek, Hazır Web Siteleri seçeneği olmaktadır.

Oluşturacağınız hazır bir web sitesiyle, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını kolayca yapabilir, internet üzerinden yeni müşteriler edinebilirsiniz. Web sitesinin hazırlanması ve yayına verilmesi, işin en kolay kısmıdır aslında. Sizin tanıyan, hâlihazırda isminizi bilen müşterilerin size ulaşması, yeni ürün ve hizmetlerinizi görmesi işin kolay kısmında yer alır. Asıl iş, temel tasarımı yapılan sitenin, ilerleyen aşamalarda; dijital pazarlama uzmanı, seo uzmanı, adwords uzmanı gibi profesyoneller tarafından düzenlenmesi kısmındadır. Ve gerçek anlamda maliyet yükü çıkacak kısımlar da bu kısımlardır. Çünkü bu işlemlerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilirse, siz yeni müşterilere ulaşabilirsiniz

Bir internet siteniz olduğunda,  müşterileriniz sizi çevrimiçi ortamda aradığında kolayca bulabilir. Kartvizitiniz o müşteride olmasa, telefonunuz değişse bile web sayfanızdaki güncel numara ve adresinizden size rahatça ulaşabilirler.

Internet sitesi kurarak müşterilerinize “biz buradayız” demiş olursunuz. Yaptığınız işi detaylarıyla birlikte sunar, her müşteriniz için aynı şeyleri defalarca anlatmak zorun kalmazsınız. Müşteri olacak kişiler, detayları sizinle görüşmek için iletişime geçer. Dolayısıyla işlemleriniz çevrimiçi üzerinden olduğu için satışlarınız hızlanır ve daha hızlı bir büyüme yakalarsınız.

Uygun maliyetli hazır web sitesi ile yola çıkmayı düşünüyorsanız, ücretsiz hizmet verdiğini iddia eden firmaları tercih etmek yerine, çok düşük maliyetlerle Türkçe yönetim panelli seçenek sunan hazirwebsitem.net gibi seçenekleri değerlendirmenizi öneririm. Çünkü hiçbir ticari girişim, iyi bir hizmeti kimseye bedavaya sunmaz. Bedava başlıyorum diye yola çıkar, sonraki aşamalarda mecbur kalıp çok daha fazla maliyetlere katlanmak durumunda kalırsınız.

Bu konuda sorularınız ve görüşlerinizle ilgili, alt alandaki bölüme yorumlarınızı bekleriz.