Instagram Takipçi Sayısı Arttırma Nasıl Yapılır?

4
9200

Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, instagramda popüler olma ve fazla takipçi sayısına sahip olma fazlasıyla talep gören bir durum olarak ortaya çıkmıştır. Instagramda kullanılan hesapları kullanım türlerine göre kişisel hesaplar ve ticari amaçlı kullanılan hesaplar olarak 2 temel gruba ayırabiliriz.

Kişisel hesaplarda; daha çok kişi tarafından takip edilme, bir popülerlik göstergesi olarak alıgılandığı için, kişisel hesap sahipleri takipçi sayılarının artmasını istemekteler.

Ticari amaçlı kullanılan hesaplarda; daha çok kişi tarafından takip edilme, ürün ve hizmetlerimizin daha çok kişiye ulaşması ve görüntülenmesi olarak algılandığı için, bu tür hesap sahipleri takipçi sayılarının artmasını istemekteler.

Peki bizler, hangi yol ve yöntemleri kullanarak Instagram’da takipçi sayımızı arttırabiliriz? Ücretsiz veya düşük tutarlar karşılığı, çok kısa sürede takipçi sayısı arttıran sistemler ne derece güvenilir? Bunları kısaca burada anlatmaya çalışalım.

Ticari olarak; Instagram takipçisi hizmeti satan, irili ufaklı birçok site ve birçok firma mevcut. Birçok ürün ve hizmet alımında olduğu gibi, burada da bizim için en önemli nokta, hizmeti güvenilir kaynaktan almak ve sorunlar yaşamamaktır. Uzun yıllardır edindiğimiz tecrübe doğrultusunda önerimiz, bu konuda güvenilir kaynak olarak değerlendirdiğimiz, SadeceOn sitesindeki Instagram takipçi hizmetidir.

Instagram hesabınızdaki takipçi sayınızın artmasını ister misiniz? SadeceOn sizlere 10 liradan başlayan fiyatlarla kaliteli Instagram Türk takipçi hizmeti sunuyor. Dilediğiniz sayıda Türk takipçi satın alabilir, kitlenizi büyütebilir, paylaşımlarınızı daha fazla insanın görmesini sağlayabilirsiniz. Takipçi dışında paylaşımlarınıza beğeni, videolarınıza izlenme ya da paylaşım yorumları da satın alabilirsiniz. SadeceOn güvencesi ile kaliteli hizmet almanın farkını yaşayın!

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

1- Diğer instagram kullanıcılarıyla iletişim halinde olun, uygulamayı daha aktif bir şekilde kullanarak görünürlüğünüzü arttırın. Daha çok paylaşımda bulunup, başkalarının paylaşımlarına yorumlar yapacak olursanız, görünürlüğünüz mutlaka artacak ve daha çok kişi sizi takip etmek isteyecektir.

2- Klasik internet aramasıyla bulunabilecek duvar yazıları, karikatürler veya başka içerikler paylaşmak yerine, bulunduğunuz ortam veya çevreye ait, özgün içerikler paylaşın. Bulunduğunuz iş yeri, gezdiğiniz bir yer veya mekan fotoğrafları daa çok ilgi çekecek ve ilgi çeken içerikleri görmek, size uzun vadede daha çok takipçi kazandıracaktır.

3- İşyeri veya gezilen yer paylaşımlarının yanı sıra, takipçi sayınızında artış sağlayacak ilgi çekici özel paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin, yurtdışında fuara katılacaksanız, burada kullanacağınız görsellerin ön paylaşımını yapmanız mümkün. Eğer yakında yeni bir aksesuar satışa sunacaksanız, buna ait görselleri instagram kullanıcılarına özel paylaşabilirsiniz. Bu tür paylaşımlar, insanlarda merak uyandırır ve sizi ziyaret eden kullanıcılar takipçileriniz olur.

4- Bazı kişiler veya markalar için karikatür paylaşmak da ilgi çekici olabilir. Internet aramalarında bulunabilecek kopya içerikler yerine özgün içerikli çizim ve karikatürler paylaşmak, oldukça faydalıdır. Ancak ticari marka veya ürünleriniz böyle bir içerikle bağdaşmıyorsa bunu kullanmayın.

5- Fotoğraf ve içeriklerinizi bazı zamanlar kolaj(collage) olarak hazırlayıp paylaşabilirsiniz. Eğer kolajı cep telefonundaki fotoğraflardan oluşturmak istiyorsanız, Instagram bunu yapmıyor, ancak bunu yapabileceğiniz bir çok mobil uygulama mevcut. Onları kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız kolaj ticari amaçlı olacaksa, bu durumda daha kapsamlı bir çalışma için bilgisayar üzerinde bir kolaj çalışması yapıp yayınlamanızda fayda var.

6- Instagram’ı Facebook satın aldığı için, bu iki sosyal ortamın bir çok noktada etkileşim içinde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Eğer bir facebook hesabınız varsa, bunu Instagram hesabınızla ilişkilendirip, Instagram paylaşımlarınızın facebook sayfanızda da görünmesini sağlayabilirsiniz.

7- Her ne kadar 150 karakter ile sınırlı olsanız da profilinizin güncel olması ve sizi kısaca ifade ediyor olması önemlidir. Eğer kişisel hesapsa, kim olduğunuz bilgisinin yanında, temel olarak nelerden hoşlandığınızı da belirtmenizde fayda var. Marka veya ürünlerle ilgili ise, marka ve ürünlerin öne çıkan yönlerini kısaca vurgulamakta fayda var.

8- Eğer bir web sayfanız veya blogunuz var ise, sayfanızı sosyal medya hesaplarınıza bağlamayı ihmal etmeyin. Aktif ziyaretçisi olan sitelerden de Instagram takipçi sayınızı arttırmanız mümkün.

9- Paylaşımlarınızda ilgi çekecek, kaliteli ve özenli, güzel görünen fotoğraflar kullanmaya özen gösterin. Mevcut fotoğraflar üzerinde görsel efektlerle değişiklik yapılmasını sağlayan bir çok windows uygulaması veya mobil uygulamalar mevcut. Efektleri abartmadan kullanmak, zengin ve hoş görünümlü içerikler hazırlayıp paylaşmamıza imksan sağlayacaktır.

10- Ve geldik son ve en önemli noktaya. Etkili ve uygun #hashtag kullanmak. Uygun hashtag ifadeleri kullanmak, paylaşımlarınızın daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayacaktır. Farklı sosyal platformlarda kullandığınız size özel hashtagler var ise, başka platformlardaki takipçilerinizin, instagram profil ve paylaşımlarınıza da kolaylıkla ulaşmalarını sağlamış olursunuz. Diğer taraftan bazı hashtaglerin takipçileri vardır ve bu taglerle ilgili paylaşımlarda bulunduğunuzda o kişilerin de size ulaşmalarını sağlamış olursunuz. Sayfanız ya da içeriğinizle alakalı olmayan hashtagler kullanmanız durumunda, belki kısa sürede daha çok beğeni veya takipçi kazanabilirsiniz, ancak uzun dönemde bunun size bir faydası olmaz, gelen takipçiler kalıcı olmaz ve amatör / basit bir görünüm ortaya çıkar.

Yukarıda maddeler halinde sıraladığımız hususlara dikkat ederek Instagram hesabınızı kullanacakolursanız, çok kısa bir zamanda takipçi sayınızda organik (doğal) bir artış gerçekleşecektir. Bunun dışında takipçi sayısını inorganik (doğal olmayan) yollarla arttırma yöntemleri bulumaktadır.

Bu yöntemler çok kısa bir zaman içerisinde çok fazla sayıda takipçi kazandırmaktadır. Peki takipçi kazandıran bu yöntemlerin faydası malum. Peki zarar veya dezavantajları nelerdir?

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemlerinin Zararları

1-Ücretli olan yöntemlerde ödeme süresi dolumunda veya ödeme yenilenmediğinde tüm takipçiler ortadan kaybolur

2- Sitesine Instagram hesap adı ve şifenizi girmenizi isteyen siteler bu şifrenizi kayıt altına alırlar, ileride hesabınızın şifresinin çalınması veya sizin erişiminizin engellenmesi gibi noktalara varılması mümkün. Şifrenizi soran bir siteye söylemekle şifrenizi soran bir arkadaşınıza söylemek, aynı şey değil.

3- Hesap bilgilerinize ulaşma yetkisi alan ücretsiz servis ve siteler, siz farkında olmadan, takipçilerinize, sizin adınıza gönderilmiş reklam paylaşımlarında bulunabilirler.

4- Bu servisler, sizin adınıza başka fotoğraflara yorumlar yazabilirler.

5- Şifrenizi değiştirip geçici bir süre erişiminizi engelleyebilirler.

6- İletişim bilgilerinize ulaşan bu sistemler, size reklamlar göndermeye başlayabilirler.

7- Genelde bu yöntemlerle gelen takipçiler, gerçekte var olmayan sahte hesaplardan oluşmaktadır ve çoğu zaman reklam dışında başka bir paylaşımda bulunmazlar

8- Satın alınan takipçi paketlerinde gelen takipçiler, çok kısa zaman içerisinde takibi bırakıyorlar.

9- Size gönderilen takipçi hesaplarında genelde; profildeki takip edilen, takipçi sayısından çok daha fazla olmaktadır. Bu husus, hesabın sahte olma olasılığını arttırmaktadır.

Farklı yöntemlerle takipçi almak yerine, doğal ve organik yollarla takipçi edinmek, bu konudaki en sağlıklı ve doğru yoldur, ancak zaman alır. Özetle daha çok takipçinin sırrı, insanların ilgisini herhangi bir şekilde çekecek özgün içerik paylaşmaktan geçmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Başarılı ve bilgilendirici bir makale olmuş. Teşekkürler. Instagram paylaşımlarında kullanabileceğimiz hashtag kelimelerinde sınırlama nedir?

  2. Instagram’da bir paylaşımdaki toplam karakter sayısı sınırı 2200 karakterdir. Her bir paylaşımda kullanabileceğimiz hashtag sınırı da 30’dur. İlk 240 karakterden sonrasını görmek için de “Yorumun tamamını gör” seçeneğine tıklamanız gerekir.

  3. Instagram hesabımızı çaldırdığımızda nasıl geri alabiliriz? çok takipçisi olan bir hesabım vardı ve şifresini bulup hesabımı çaldılar.

  4. Normalde, facebook hesabınızla bağlayıp, cep telefonu bilgileriniz de facebook hesabınızda tanımlı ise, cep telefonuna gönderilecek SMS ile hesabınızı kurtarmak mümkün. Ancak Facebook ile bağlantı yapmadıysanız ve telefon bilgisi tanımınız da yoksa, tanımlı mail adresinize şifre talebinde bulunup, sıfırlamak mümkün. Ancak mail şifresini hatırlamıyor veya onu da çaldırdıysanız, bu durumda kurtarma seçeneğinizi kalmıyor

Comments are closed.