Site Durum Raporu

Site Durum Raporu Programı; site tasarımı veya site yönetimi yapan webmasterlar ile kendi sitelerinin internetteki genel durumu hakkında temel bilgi sahibi olmak isteyen site sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için geliştirilmiş, kurulumu ve kullanımı kolay bir program olarak tasarlanmıştır.

 • Programın tasarım ve geliştirme çalışmaları devam etmektedir. İlerleyen zamanda programa eklenmesi planlanmış ek özellikler bulunmaktadır. Program beta sürümüne sahip olup, yeni güncellemesi çıktığında, kendi kendini yeni versiyona güncelleyecek bir yapıda tasarlanmıştır.Kendi çalışmalarımızda kullandığımız, işlerimizi kolaylaştıran bu programı, diğer Internet kullanıcılarıyla da paylaşmak istedik. Program tamamen ücretsiz olup, kullanımı karşılığında herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmemektedir. Programla birlikte, gördüğünüz amaca hizmet eden modül dışında, herhangi bir ek ya da gizli yazılım bulunmamaktadır.

  Eğer siz de programımızı kullanıp, size faydalı olduğunu düşünüyorsanız, programın ekranının alt kısmında görüntülenen, sizleri rahatsız etmeyecek sıklık ve minimum veri transferi özelliğindeki reklamlara arasıra (mesela günde 1 defa) tıklayıp sayfayı görüntüleyerek, bizlere destek olabilirsiniz.

  Programla ilgili görüş, öneri ve sorularınızı bize facebook sayfamızdan iletebilirsiniz.

  Programımızın çalışmalarınızda size yardımcı olması ve kolaylık sağlamasını dileriz.

Program Özellikleri ve Kullanımı

 • Program, kurulum gerektirmeyen 1 adet çalıştırılabilir program dosyasından oluşmaktadır ve dosya boyutu 1 MB dan daha azdır.Kullanımı oldukça basit bir yapıdadır.
  • 1. Aşamada; “http://” başlık bilgisi yazılmadan sorgulamak istediğiniz adresi yazarak Ör: www.ustaninmutfagindan.com şeklinde) Enter tuşuna basabilir ya da “Sorgula” butonuna tıklayabilirsiniz. Internet bağlantı hızı ve trafik yoğunluğunuza göre sonuçlar ~5-10 saniye zaman sonrasında ekranda görünür.
  • 2.Aşamada; herhangi bir anahtar kelime için, sitenizin google aramalarında kaçıncı sırada çıktığını görüntüleyebilirsiniz. Anahtar kelimenizi, ilgili kutucuğa yazıp “Google’da Ara” butonuna tıklayıp bekleyin. Eğer, belirttiğiniz anahtar kelime aramasında, Google aramalarında domaininiz çıkıyorsa, “Google Arama Sonuçları” sekmesinde, sitenizi görebilirsiniz. Bu sitede, aramalarda kaçıncı sırada, hangi sayfanızla yeraldığınızı görebilirsiniz. Eğer yazdığınız anahtar kelime aramasında web siteniz çıkmıyorsa, burada herhangi bir bilgi görüntülenmez.
  • Son olarak; yazdığınız anahtar kelime için, google aramalarında hangi sitelerin çıktığını görüntülemek için de “Google Arama Sonuçları(Tümü)” sekmesinde, google sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Domain Hakkında Temel Bilgiler

 • Web hosting hizmeti aldığınız sunucunun IP adresi
 • Web hosting hizmeti aldığınız sunucunun milisaniye olarak Ping süreleri (3 değer)

Domain Hakkında Alexa Verileri

 • Alexa Kayıtlarına Göre Sitenize Link Veren Site Sayısı
 • Alexa Kayıtlarına Göre Sitenizin Dünya Sıralamasındaki Yeri
 • Alexa Kayıtlarına Göre Sitenizin Ülke Sıralamasındaki Yeri
 • Alexa Kayıtlarına Göre Web Sitenizin Sayfa Açılma Hızı

Domain Hakkında Google Verileri

 • Google Kayıtlarına Göre Sitenizin Page Rank(PR) Değeri

Domain Hakkında MOZ Open Site Explorer Verileri

  • MOZ Kayıtlarına Göre Sitenizin Domain İtibarı
  • MOZ Kayıtlarına Göre Sitenizin Sayfa İtibarı
  • MOZ Kayıtlarına Göre Root Domain Linki
  • MOZ Kayıtlarına Göre Root Toplam Link

  Hatırlatma: Google, ayni IP adresinden sık aralıklarla arka arkaya yapılan sorgulamalara bloke koymaktadır. Bu sebeple, yaptığınız anahtar kelime aramalarında, “Google Arama Sonuçları(Tümü)” sekmesinde, hiçbir internet adresi listelenmediğini gözlemlerseniz, modemi kapatıp açıp, programı da yeniden başlatıp çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.(Statik IP adresi olan kullanıcılarda bu yöntem çalışmamaktadır, bu kullanıcıların bir sonraki sorgu için ortalama 30 dk. beklemeleri gerekecektir!)

Programı “Destek” bölümündeki “Yüklemeler” sayfasından bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz…. Sayfaya Git