Sosyal Medya Danışmanlığı

Günümüzde sosyal medya siteleri, internet ortamında en çok ziyaret edilen siteler arasında bulunmaktadır. Örneğin; bu sitelerden biri olan facebook sitesi, en çok ziyaret edilen siteler Türkiye ve dünya sıralamasında, arama motoru google’ dan hemen sonra ikinci sırada yer almaktadır.

Internet kullanıcılarına baktığımızda, kullanıcıların bir çoğunun en az bir sosyal medya kanalını kullandığını görmekteyiz. Sosyal medyada kullanıcılar; arkadaş, tanıdık, akrabalarıyla kendileriyle ilgili paylaşımlarda bulunmakta ve başkalarının paylaşımlarını takip etmekteler. Benzer şekilde insanlar, sevdiği sanatçı, ürün, marka vb. konularda da takiplerde bulunmaktalar.

Sosyal medyanın bu kadar popüler olmasındaki en temel unsur, hiç şüphesiz ki etkileşim özelliğidir. Bu etkileşim özelliği sayesinde kişiler, seslerini duyurabilmekteler. Görüşleri, sevdikleri, sevmedikleri vb. bir çok konuyu diğer insanlarla paylaşabilmekteler.

Bu kadar yoğun ilgi gören ortamlarda satış pazarlama yapmak, potansiyel müşterilerle iletişim kurmak da, günümüzün rekabet avantajı sağlayan e temel unsurlarından biri haline gelmiştir.

Bu alanda atılacak her doğru adım; firmamızın ve markalarımızın çok kısa sürelerde büyük yol katetmesine, marka bilinirliğimizin artmasına büyük destek sağlayacaktır.

Sosyal medya ile ilgili konularda biz; size ve markanıza ne tür destek verebiliriz, kısaca bu konuya maddeler halinde değinelim.

Sosyal Medya Yönetimi

Mevcut sosyal medya hesaplarınız yok ise, sizin adınıza hesaplar açılarak gerekli tanımlama ve ayarlar yapılmaktadır.

Bu hesapların yönetimi ve denetimi sizin adınıza kesintisiz olarak gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda; hazırlamış olduğunuz içeriklere talepler değerlendirilmekte, sizinle iletişim amacıyla gönderilmiş mesajlar, sizin bilginiz dahilinde en kısa süre içerisinde cevaplanmakta, reklam veya olumsuz içerik paylaşımları yapıldığında bunlar kaldırılmaktadır.

Telefon, e-posta vb. iletişim kanallarıyla tarafımıza ileteceğiniz bilgi ve içeriğin paylaşımı gerçekleştirilmekte, içeriklerin performansı ölçümlenerek değerlendirilmekte, belirli periyotlarla tarafınıza raporlanmaktadır.

İçerik Yönetimi

Sosyal medyanın en büyük özelliklerinden birisi de, içeriklerinin çok güncel ve canlı olmasıdır. Bu canlılığa uyum sağlayabilmek için sık aralıklarla, marka ve firma kimliğimize uygun içerikler paylaşmak en doğru hareket olacaktır.

Marka veya firmanızı temsil eden bir sayfada paylaşılacak içeriğin kalitesi oldukça önemlidir. Fooğraf veya videonun görüntü kalitesi, kullanılan dil ve imla hatasız bir yazım olmazsa olmazlarımızdır. Çünkü bu unsurlar sizi temsil eden temel öğelerdir. Bu tür çalışmalarda profesyonellikten uzak bir yaklaşım, bazen olumlu izlenim yerine müşterilerimize olumsuz izlenimler verebilmektedir.

Dijital Medya Takibi

Siz sosyal medyada yer almamış olsanız da, insanlar sizin hakkınızda konuşur ve değerlendirme yaparlar. Bu noktada önemli olan, sizin onlara ne kadar yakın olduğunuz ve onları ne kadar dinlediğinizdir.

Geleneksel medyada uzun yıllardır “‘medya takip” adı altında verilen hizmetin, internet ve sosyal medya üzerinden takip edilmesi de artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Belirleyeceğiniz anahtar kelimelerle, tüm web sayfaları ve sosyal medya kanallarında arama yapar, elde edilen arama sonuçlarını sınıflandırır ve rapor halinde size sunarız.

Bu sayede ürün ve markalarınızla ilgili olumlu ve olumsuz görüşleri öğrenip, gerekli aksiyonlar alabilirsiniz.

Soru ve görüşleriniz için, İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz…